Żaluzje fasadowe i ich zastosowanie

Markizy osłaniają dużą powierzchnię, rolety dodatkowo doskonale się prezentują i nie zajmują wiele miejsca, a żaluzje – mają wiele zastosowań. Wybierając te fasadowe, można korzystnie wpłynąć na zewnętrzny wygląd budynku, nadając mu lekkości i charakteru. Partnerem artykułu jest firma Wako Rolety.

Żaluzje fasadowe – jakie pełnią funkcje?

Żaluzje fasadowe montuje się od strony zewnętrznej danego wnętrza. Takie rozwiązanie daje dwie podstawowe korzyści: pomieszczenie jest osłonięte przed nadmiernym nasłonecznieniem i przegrzaniem, a budynek zachowuje swój nowoczesny wygląd i stylowo komponuje się z otoczeniem.

Dlaczego warto wybrać żaluzje fasadowe

Dzięki żaluzjom fasadowym można płynnie regulować to, jak dużo światła ma wpadać do wnętrza. Dodatkowym atutem jest to, że taka osłona może być z powodzeniem wdrożona w system inteligentnego domu, więc jest to rozwiązanie niezwykle na czasie. Żaluzje te są również nowoczesne, jeśli weźmiemy pod uwagę ich wygląd, a do tego wykonane z materiału odpornego na czynniki atmosferyczne.

Żaluzje fasadowe – jakie są ich zalety?

Niewątpliwą i najważniejszą zaletą takich osłon jest ich trwałość. Aluminiowe lamele i prowadnice, a także okap z ocynkowanej blachy to połączenie materiałów, które doskonale się sprawdza w codziennym użytkowaniu. Możemy liczyć na to, że te żaluzje będą cechować się niezawodnością, bez względu na warunki atmosferyczne, na działanie jakich są wystawione.

Wybierając żaluzje fasadowe, możemy również oczekiwać, że pomieszczenia będą lepiej zacienione. Jest to możliwe dzięki temu, że lamele obracają się o 180 stopni. Można więc w łatwy i skuteczny sposób regulować kąt wpadania światła, jak i jego intensywność.

Żaluzje fasadowe są również bardzo proste w codziennej obsłudze. Jest to szczególnie możliwe wtedy, gdy system żaluzji jest wyposażony w napęd elektryczny. Takie rozwiązanie sprawia, że bez wysiłku i jednocześnie możemy regulować zaciemnienie rolet we wszystkich pomieszczeniach w danym budynku.

Żaluzje fasadowe – gdzie się sprawdzą?

Żaluzje fasadowe pomimo tego, że stają się coraz bardziej popularne, są szeroko stosowane w Europie. Ze względu na to, że pełnią podwójną rolę osłaniając pomieszczenia przed promieniami słonecznymi, a także stanowiąc estetyczny element dopełniający wygląd budynku, są zakładane w różnych obiektach. Najczęściej montuje się je wszędzie tam, gdzie oprócz zastosowania praktycznego liczy się również oryginalny i atrakcyjny wygląd obiektu. Przeważnie więc znajdują zastosowanie w budynkach biurowych, w obiektach należących do instytucji bankowych, a także w pawilonach handlowych.