Wykończenie pod klucz – jak wybrać odpowiednią tapetę?

Pokój wykończony pod klucz

Jeśli jesteś na etapie wykończenia wnętrz pod klucz i zastanawiasz się co lepiej wybrać, aby urozmaicić wygląd ścian w pomieszczeniu, podpowiemy, dlaczego to właśnie tapeta powinna być Twoim ostatecznym wyborem. Aby wybrać odpowiedni rodzaj tapety, powinieneś zapoznać się z każdą możliwością, a trzeba szczerze przyznać, że jest ich wiele.

Zalety tapety

Odpowiednio dobrana tapeta potrafi świetnie dopełnić całości wybranego designu, a wzory i kolory umiejętnie podkreślą głębie i wykonanie mebli oraz dodatków aranżacyjnych pomieszczenia. Ważne jest, aby pamiętać, jak istotną sprawą jest przemyślane skomponowanie wszystkich elementów w mieszkaniu podczas wykańczania wnętrz pod klucz!

Stwórz modne wnętrza mieszkania

Położenie tapety na ścianach może być uciążliwe, jednak warte jest każdego wysiłku. W zależności od obranej stylistyki można ją położyć na wszystkich ścianach pomieszczenia, jak również wyróżnić tylko jedną z nich. Zanim jednak zaczniesz nakładać klej na powierzchnię ścian, warto dowiedzieć się czegoś więcej o tapetach.

Rodzaje tapet

W sprzedaży wyróżniamy 3 najbardziej popularne tapety:

  • tapety flokowane (z welurowymi tłoczeniami);
  • tapety medalionowe;
  • tapety ze złoceniami, z wzorami kwiatowymi lub graficznymi.

Obecnie producenci co chwila tworzą ciekawe i oryginalne projekty tapet ściennych, które bezproblemowo wkomponują się do każdego pomieszczenia w mieszkaniu. Mało tego, dzięki specjalnym klejom sama czynność tapetowania nie wywołuje już bólu głowy, jak miało to miejsce jeszcze jakiś czas temu. Dlatego wykończenie wnętrz pod klucz w większości wypadków przebiegnie szybko i bezproblemowo.

Inne miejsce dla tapety

Jak już ustaliliśmy, tapety świetnie komponują się na ścianach, tworząc nienaganny szyk i klasę. Warto również wiedzieć, że można zastosować je również na miejsca, które z różnych względów chcemy zakryć. Mogą to być przesuwane drzwi między pokojami albo szafy. Dzięki temu uzyskany efekt będzie prezentował się interesująco oraz modnie. Kolejnym modnym, jednak wciąż rzadko stosowanym zabiegiem dekoratorskim, jest wytapetowanie sufitu w mieszkaniach. Taki sposób świetnie sprawdzi się przy wysokich wnętrzach (np. lokalach w starych kamienicach).

Podsumowanie

Tapety ścienne dają mnóstwo wspaniałych możliwości. Pełnią funkcje nie tylko dekoracyjne, ale służą również jako ochrona ścian. Pamiętaj, że to jak prezentuje się Twoje mieszkanie, stanowi Twoja wizytówkę, dlatego wykończenie wnętrz pod klucz powinno być przemyślane. Postaraj się wdrożyć jak najwięcej modnych rozwiązań.

Warto również rozpatrzeć opcję wynajęcia specjalistów (np. Studio Loko), którzy z chęcią pomogą ci w wykończeniu pod klucz Twojego wymarzonego lokum.