Promocja na mieszkania

promocja-na-mieszkania

Wakacje są dla wielu osób czasem, w którym można się odprężyć i nie przejmować ważnymi sprawami. Stawia się na jak najdłuższy wypoczynek i na to przeznacza się każdą chwilę, przecież lato nie trwa zbyt długo. Nie jest to na rękę deweloperom, którzy odczuwają w okresie letnim spadek popytu. Robią oni wszystko aby temu zaradzić.

Deweloperzy zaczęli czerpać pełnymi garściami ze sztuczek, które są wykorzystywane raczej przy tradycyjnym handlu np. w sklepie spożywczym. Dają oni swoim klientów gratisy oraz bonusy jeżeli zdecydują się na zakup w określonym czasie. Może to być sprzęt AGD w kuchni, wykończenie wnętrz. Inni oferują darmowy montaż klimatyzacji. Klienci mogą wybierać wśród kilku możliwych opcji.

Dla klientów nadal działa jednak silniej obniżka ceny mieszkania, niż inne potencjalne korzyści. Dzięki temu, nie tylko kwota jakiej oczekuje deweloper jest niższa. Koszt spłaty kredytu również znacząco się zmniejsza, ponieważ odsetki nie są już tak duże.

Jak widać deweloperzy muszą się coraz bardziej starać, aby sprzedać nieruchomości. Wygląda na to, że prognozy analityków mówiące o obniżkach cen, niedługo się sprawdzą. Do tej pory to sprzedawcy dyktowali warunki. Teraz muszą coraz sprytniejszymi sposobami zabiegać o klienta. Jest to ewidentnie spowodowane spadkiem popytu na mieszkania, a to zawsze w konsekwencji prowadzi do spadek cen na rynku.