Mieszkania MDM – co to jest?

haus planen

Mieszkania Dla Młodych bo tak brzmi rozwinięcie skrótu „MDM” to program rządowy dla małżeństw i singli, którzy nie ukończyli kalendarzowo 35 roku życia i nie byli nigdy wcześniej właścicielami żadnej nieruchomości. Kupowana nieruchomość nie może być w ciągu 5 lat od zakupu sprzedana bądź oddana komuś na wynajem. Moim zdaniem jak i wielu innych, przez to że mieszkanie lub dom musi pochodzić z rynku wtórnego jest to program stworzony głównie aby pomagać deweloperom, których w Polsce wyrosło jak grzyby po deszczu. Ścisłe zasady są także dla metrażu mieszkania, a także wkładu własnego. Wkład własny jest tutaj bardzo ważny, ponieważ im więcej mamy tym mniejszą dostaniemy ratę kredytu. Dlatego trudno jest mówić o mieszkaniach dla młodych, gdyż rzadko kiedy ludzie młodzi mają duże oszczędności.

Kupno mieszkania w programie MDM – na co zwrócić uwagę?

Mieszkanie MDM - co to jest?

Oczywiście kupując takie mieszkanie od dewelopera, trzeba liczyć się z tym, że najczęściej są one budowane gdzieś poza miastem na obrzeżach lub na wsiach. Do tego taki gotowy dom to białe ściany, wylewka na podłogach i żadnych mebli. Trzeba liczyć się z tym, że oprócz pieniędzy na kredyt i wkład własny musimy skądś wziąć pieniądze na całe wykończenie w środku. A co za tym idzie wszystkie potrzebne meble, oświetlenie i inne potrzebne rzeczy i akcesoria. Z uwagi na położenie tych domów trzeba pomyśleć też o transporcie do pracy i innych lokalizacji, szczęściem jest jeśli dojeżdża tam chociaż jedna linia autobusowa i pociąg. Jeśli nie mamy własnego środka transportu jak samochód to nie ma co pchać się w ten program, a kupić już coś gotowego bliżej miasta lub w nim. Coś czego nie będzie wymagało od nas umeblowania, tylko góra mniejszych remontów i wymiany niektórych rzeczy.

Nie można też zapominać, że taki nowo postawione domy są wykonywane według najnowszych standardów i technologii dzięki czemu będą nam służyć na długie lata, mają takie zalety jak postojowe a najczęściej garaż, w którym możemy trzymać nasze cztery kółka.