Koniec programu MDM, co dalej?

koniec-programu-mdm-co-dalej

Jak wiadomo na program MDM popyt jest cały czas ogromny i nic co jest dobre nie może trwać wiecznie. Do banków w ostatnich miesiącach zaczęły wpływać rekordowe ilości wniosków o kredyty właśnie z pomocą tego programu i z przykrością trzeba stwierdzić, że studzienka zaczyna wysychać. Pieniędzy na dopłaty do kredytów od rządu w 2017 roku już nie ma, ponieważ zaczęły się kończyć już w styczniu czyli w miesiącu kiedy uruchomiono przyznawanie wniosków na następny rok. W roku 2016 środki na ten program skończyły się w połowie marca, więc jak widać zainteresowanie z roku na rok jest co raz większe. Jeśli ktoś planuje skorzystać jeszcze z dopłaty rządowej to rok 2018 będzie ostatnią do tego okazją, bo na taki czas był zaplanowany ten program i wniosek najlepiej złożyć jak najszybciej aby nie zabrakło pieniędzy dla kogoś komu bardzo na tym zależy. Nie ma co się też martwić jeśli nasz wymarzony dom jest już wybudowany, a my jeszcze nie wpłaciliśmy pełnej sumy za nieruchomość. Kiedy przedstawimy problem naszemu deweloperowi nie powinien on robić większych problemów i dać nam potrzebny czas na uregulowanie wpłaty, ponieważ rata z programu MDM jest wypłacana jako ostatnia i zamyka ona cały kredyt. Tutaj znajdziemy dobrego doradce, który nam to wszystko wyjaśni: https://dommoichmarzen.eu/kredyty.

Co zrobić aby załapać się na ostatni rok programu MDM?

  • Złożyć wniosek z datą na rok 2018, ponieważ jak napisałem wcześniej budżet na obecny rok już się wyczerpał i jest to po prostu strata czasu.
  • Nie wszyscy także po rozpatrzeniu wniosku otrzymają kredyt, należy dowiedzieć się czy nasz bank zarejestrował wniosek w systemie BGK, wtedy jest o wiele większa szansa, że zostanie on rozpatrzony pozytywnie.
  • Jeśli program MDM się skończy szybciej, zastąpi go nowy – Mieszkanie Plus, ale będzie to już zupełnie coś innego. Skupi się on przede wszystkim na tanich mieszkaniach pod wynajem z opcją wykupienia go potem na własność.

 

Jak to będzie wyglądać w roku następnym jeszcze do końca nie wiadomo, jednak można się spodziewać, że zapotrzebowanie będzie na pewno duże. Co jest odwrotne do tego kiedy MDM wystartował, ponieważ wtedy wniosków było mało i ludzie nie byli aż tak do niego przekonani, a gdy widzą, że ma się skończyć każdy kto może się na niego rzuca i chciałby skorzystać.