Jakie hokery do kuchni?

W dzisiejszych czasach jest bardzo duża moda na kuchnie otwarte, dlatego tez coraz więcej osób inwestuje w nowoczesne hokery. Podwyższone stołki barowe są bardzo wygodne i idealnie odnajdą się w nowoczesnej kuchni.

Modne hokery nie tylko do kuchni?

Olbrzymią zaletą hokerów jest to, że doskonale sprawdzą się one nie tylko w kuchni. Oryginalny stołek barowy idealnie sprawdzi się również jako wygodne krzesło przy blacie roboczym. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby hokery zastąpiły hotele biurowe. Mowa tutaj oczywiście o modelach z podparciem.


Czym charakteryzuje się wygodny hoker?

Wysokość wysp kuchennych zazwyczaj wynosi około 110 cm, dlatego też hoker powinien posiadać wysokość około 90 cm. W dużej mierze to właśnie od poziomu blatu kuchennego zależeń powinna wysokość hokerów. Zaleca się, aby siedzisko znajdowało się około 30 cm poniżej blatu. Jeżeli chodzi o podpórkę pod stopy, to ta powinna znajdować się 40 cm poniżej siedziska. Największą wygodę zapewniają siedziska o wielkości 40 x 40 cm. Jak wspomniano powyżej największy komfort zapewniają modele z niskim oparciem, które zapewnia doskonałe podparcie dla lędźwiowego odcinka kręgosłupa. W niektórych pomieszczeniach doskonale sprawdzą się obrotowe siedziska, które wyposażone są w opcję regulacji wysokości.

O czym należy pamiętać?

Stylowe hokery najbardziej pasują do nowoczesnych wnętrz. Przy ich zakupie pamiętać należy o tym, że nie będą one tak bardzo wygodne jak na przykład fotele biurowe albo fotele bujane. Siedziska te nie są najlepszym wyborem również dla małych dzieci, które mogą mieć mniejsze lub większe problemy, aby na nie bezpiecznie usiąść.

Jaki hoker wybrać?

Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej hokery w każdym stylu. Do wyboru są oryginalne stołki nie tylko o nogach stalowych, ale również drewnianych. Siedziska także mogą być wykonane z wielu różnych materiałów. Największą wygodę zapewniają siedziska tapicerowane, które w swojej klasie nie mają sobie równych. Jeżeli chodzi o kształt hokera, to warto dopasować go do przestrzeni w kuchni. W niewielkiej kuchni najlepiej sprawdzą się hokery, które będzie można szybko schować pod blat. Kluczem do sukcesu jest tak naprawdę to, aby hokery idealnie pasowały swoim stylem nie tylko do wyspy kuchennej, ale również do wyposażenia salonu. Osoby, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie wybrać idealne hokery do swojej kuchni, powinny skorzystać z fachowego doradztwa doświadczonego projektanta wnętrz. Wiele ciekawych inspiracji można znaleźć również na blogach tematycznych.