Jak wybrać odpowiednie mieszkanie dla młodej rodziny?

family-2610205_960_720

Przychodzi taki czas, kiedy młodzi chcą się usamodzielnić i zamieszkać we własnym mieszkaniu. Na co powinni stawiać, myśląc o założeniu rodziny i posiadaniu dziecka? Jakie wartości i cechy mieszkania muszą brać pod uwagę?

Justyna i Piotrek kilka miesięcy temu pobrali się. Mają po 27 lat, stałe prace w Trójmieście i… mieszkają z rodzicami. Małżeństwo jednak planuje od dłuższego czasu zakupienie własnego mieszkania, w którym będzie mogło zacząć prowadzić wspólne samodzielne życie. Młodzi myślą również o dziecku. Tak poważne plany wymagają odpowiedzialnych decyzji i wyborów podejmowanych z myślą o jak najlepszej przyszłości.

Na co nasi bohaterowie powinni zwrócić szczególną uwagę przy wyborze swojego pierwszego gniazdka? Oto dwie główne kwestie, które muszą ich interesować:

mama i dziecko mapa

Lokalizacja – miasto, które najbardziej będzie im odpowiadało

Podczas wybierania lokum duży nacisk stawia się na jego umiejscowienie. Wiemy już, że Justyna i Piotrek pracują w Trójmieście. Czy jednak mieszkanie w Gdańsku, Sopocie czy Gdyni będzie dla nich najkorzystniejsze? Może przecież okazać się, że wcale nie potrzebują być wciąż w sercu ogromnej aglomeracji. Dziecko przecież będzie wymagało nieco spokoju i ciszy.

Młodzi powinni rozejrzeć się za czymś innym. Za okolicą, która będzie spokojniejsza, ale niepozbawiona dobrej infrastruktury i bliskości pracy. Dobrym wyborem mogą okazać się tu nieruchomości Wejherowo, które znajdują się w niedalekiej odległości od Trójmiasta, w mieście bardziej przyjaznym młodym rodzinom z dziećmi.

mieszkanie sypialnia

Liczba pokoi a cena

Nie da się ukryć, że młode małżeństwa, które dodatkowo spodziewają się dziecka, potrzebują co najmniej mieszkania 2- lub nawet 3-pokojowego. Jeden z nich przecież będzie służył za salon, drugi za sypialnię, a trzeci za pokój dla dziecka. Dlatego właśnie warto szukać takich mieszkań, które mogą zapewnić duży metraż i odpowiednią ilość pomieszczeń za korzystną cenę. Szacuje się, że cena metra kwadratowego w Wejherowie może być nawet dwukrotnie niższa niż w Gdyni. Justyna i Piotrek powinni więc gruntownie zastanowić się nad osiedleniem się w którymś z miast sąsiadujących z Trójmiastem.