Huśtawka ogrodowa – moda, która nigdy nie odeszła

Huśtawki ogrodowe są modne i chętnie kupowane od wielu lat i nic nie wskazuje na to, by miało się to szybko zmienić. Dlaczego? Huśtawki ogrodowe każdemu właścicielowi ogrodu kojarzą się tylko z jednym – relaksem, odpoczynkiem i miłymi wrażeniami. 

Jaką huśtawkę kupić? 

Zastanawiając się jaką huśtawkę ogrodową kupić trzeba najpierw ustalić dla kogo będzie ona przeznaczona. Czy będą korzystały z niej tylko dzieci, czy może będzie to mebel ogrodowy przeznaczony dla wszystkich członków rodziny?

Meble ogrodowe takie, jak huśtawki dużo lepiej sprawdzają się, gdy przeznaczone są dla wszystkich członków rodziny. Ustawiona w pobliżu miejsca, gdzie toczy się życie rodzinne, może pełnić funkcje siedziska w pobliżu stołu, gdy ławka ogrodowa okazuje się za mała, a osób przy stole jest wiele.

Jakie mamy huśtawki?

Huśtawki ogrodowe mogą być drewniane, metalowe bądź z tworzywa sztucznego. Dużą popularnością cieszą się huśtawki drewniane zawieszone na metalowych łańcuchach. Takie huśtawki wpasują się w każdy ogród niezależnie od stylu, jaki dominuje w ogrodzie. Minusem drewnianych huśtawek jest konieczność konserwacji drewna po sezonie zimowym. Dobrym rozwiązaniem jest schowanie huśtawki na okres zimy, by nie odczuwała działania czynników atmosferycznych.

Huśtawki metalowe mają ciekawe, różnorodne wzory, są wytrzymałe i bardzo wygodne, gdyż z metalu zbudowany jest stelaż, a siedzisko wyłożone jest wygodnym materiałem. Mniej trwałe są huśtawki z tworzyw sztucznych. Najczęściej są to huśtawki rattanowe, wiklinowe lub z technorattanu. Ten rodzaj huśtawek często jest proponowany w formie koszy, które są stosunkowo lekkie i mobilne. Jest to dużą zaletą tych huśtawek, gdyż można je wykorzystać w tym miejscu, w którym akurat mamy ochotę spędzać czas. Wyniesienie huśtawki na trawnik, czy postawienie jej na tarasie jest bardzo proste i nie wymaga wyjątkowej siły.

Gdzie ustawić huśtawkę? 

Huśtawkę najczęściej stawiamy na trawniku w pobliżu miejsca, gdzie stoją inne meble ogrodowe. Stół, ławka ogrodowa, czy wygodny fotel stworzą miejsce, w którym można coś zjeść, posiedzieć z rodziną i oddać się błogiemu lenistwu.

Przeważnie huśtawki stają w pewnej odległości od tarasu oraz stołu, przy którym toczy się życie. Inaczej jest z Huśtawkami z tworzyw sztucznych, które idealnie nadają się by postawić je przy stole, gdzie podawany jest obiad. Stół, na którym znajdują się naczynia, patelnie, czy komplet do kawy jest jak najbardziej idealnym miejscem, gdzie można wypoczywać na huśtawce i rozkoszować się wybornym posiłkiem.

Zobacz huśtawki ogrodowe w sklepie Dajar.pl.