Ekologiczne domy uprzywilejowane

ekologiczne-domy-uprzywilejowane

Banki w Polsce rozpoczęły ofensywę promowania domów ekologicznych. W odróżnieniu od trudności przy załatwianiu kredytu na poczet tradycyjnej budowy, gdy zagwarantujemy, że nasz dom będzie w pełni ekologiczny, możemy dostać kredyt szybciej oraz taniej.

Gdy będziemy starać się o kredyt hipoteczny dobrze jest wziąć pod uwagę możliwość wybudowania domu ekologicznego. Mimo tego, że są one nawet do 20% droższe, część kosztów może nam się zwrócić już podczas brania kredytu. Banki zmniejszają marżę jaką pobierają, gdy będziemy budować domy ekologiczne. Dodatkowo banki lepiej ocenia nasza zdolność kredytową, argumentując to tym, że przyszłe koszty utrzymania takiej nieruchomości są znacznie niższe niż normalnego domu.

W przyszłości taka inwestycja może nam się opłacić. Rachunki za energię elektryczna są znacznie niższe, a gromadzona deszczówka pozwoli nam oszczędzić na przykład na wodzie do podlewania trawnika.

Nie tylko dla nowo stawianych domów można dostać tańszy kredyt. Jeżeli decydujemy się na remont, możemy uwzględnić w nim również dodatki, które pozwolą nam dostosować dom do ekologicznych standardów. Również i w tym przypadku banki spojrzą na nasz przychylnym okiem i zrezygnują z części opłat.

Jak widać banki idealnie wpasowują się w ogólnoświatowy trend popularyzacji ekologii. Teraz stają naprzeciw trudnej sytuacji na rynku nieruchomości, dając możliwość wybudowania własnego domy wielu rodzinom. Jednak tylko według ich dokładnych zaleceń.